HASTANEMİZE GELMEDEN ÖNCE

HASTANEMİZE GELMEDEN ÖNCE
 • HASTANEYE GELMEDEN ÖNCE;
 1.  İnternet veya telefon yoluyla randevu almanız hastanedeki süreçlerinizin kolaylaşmasını sağlayacaktır.
 2.  Kimliksiz işlem yapılamamaktadır. T.C kimlik numaranızı içeren (resimli; ehliyet,kimlik kartı v.s.) bir belge ile gelmeniz kayıtlarınızın doğru ve eksiksiz yapılmasını sağlayacaktır.
 3.  Dahiliye ya da cerrahi branşlara muayene için gelinecekse en az 8 saatlik açlıkla gelmeniz zaman kazanmanızı sağlayacaktır.

 

HASTANEYE GELİNDİĞİNDE;

 1.  Randevu saatinizden  15 dk önce gelmeniz halinde işlemleriniz aksamadan devam edebilecektir.
 2.  Hastaneye geldiğinizde  size  Hasta Karşılama Yönlendirme personelimiz yardımcı olacaktır.
 3.  Takipli hastalıklarda, sürekli kullanılan ilaç ve daha önce yapılan tetkik bilgilerinizi getirmeniz tedavi seyrini kolaylaştıracaktır.

 

HASTANEDEN AYRILIRKEN;

 1.  Kontrole gelinecekse ilgili Hasta Danışmanı’ ndan yardım alınarak randevunuzu oluşturmanız, bölümle ilgili bir değişiklikte bilgi almanızı sağlayacaktır.
 2.  Tahlil Sonuçlarınızı mutlaka almanız veya uzaktan erişim sağlayarak temin etmeniz, gerekli durumlarda sağlık durumunuza destek olacaktır.
 3.  Hastane süreçleri ile ilgili şikayet veya öneriniz var ise Hasta Hakları ve Halkla İlişkileri Müdürümüz ile irtibata geçmenizin, verdiğimiz hizmetin iyileştirilmesi adına önemli olduğunu belirtmek isteriz.

 

 • YATIŞ YAPMAYA GELMEDEN ÖNCE

 

 1.  Kimliksiz işlem yapılamamaktadır. T.C kimlik numaranızı içeren (resimli; ehliyet ,kimlik kartı v.s.) bir belge ile gelmeniz kayıtlarınızın doğru ve eksiksiz yapılmasını sağlayacaktır.
 2.  Yatış işleminin ne olduğunu içeren doktor istek belgenizi ve hastalığınız ile ilgili tetkiklerinizi yanınızda getirmeniz sağlık durumunuza destek olacaktır.
 3.  Değerli eşyalarınızı evde bırakmanız uygun olacaktır. (Yapılacak işlemler için çıkarılması gerekecektir.)
 4.  Refakatçi sayınının ikiyi aşmaması uygun olacaktır.